1. kolo 2020/2021: Baník Buškovice - SK Cítoliby 4:2 (1:1)

A tým, okresní přebor, Baník Buškovice - SK Cítoliby 4:2 (1:1)
branky: 15. Šiml Milan, 71. Malý Oldřich, 80., 90. Kohout Josef
žluté karty: Veselý David, Bela Lukáš
sestava: Veselý David - Bela Lukáš, Malý Oldřich, Csososz Vít, Werner Patrik - Filip Michal (Růžička Lukáš), Kolář Jiří, Troch Vít, Kotrc Václav - Kohout Josef, Šiml Milan (Orgoník Robin)

Fotbalisté Baníku Buškovice zvládli vstup do nové soutěžní sezóny okresního přeboru. Výhra nad SK Cítoliby se však nerodila lehce a definitivní uklidnění přišlo až v samém závěru. Ale pojďme postupně. Úvod utkání ovlivnily dva faktory. Jednak katastrofální stav buškovického hřiště. K devastaci hrací plochy se kromě tradičního problému, tedy chybějícímu zavlažování, přidal problém mnohem horší a velmi těžko řešitelný - hraboši. Druhým faktorem, který ovlivnil úvod zápasu byla totální průtrž mračen. Suma sumárum, oba týmy v úvodu spíše testovaly, co jim "trávník" dovolí, než aby testovaly, co jim soupeř dovolí. A tak větší nebezpečí pro oba brankáře spíše hrozilo ze standardních situací. Toho využil domácí tým v 15. minutě, když Wernerem rozehraný přímý kop hostující brankář neudržel a Milan Šiml mohl slavit premiérovou soutěžní branku v buškovickém dresu. Radost domácích z vedení však trvala jen 7 minut. Patrik Werner zahrával malou domů brankáři Veselému. Míč se však i vinou špatného terénu zpomalil, čehož využil hostující útočník, aby jej dostihl. Domácímu brankáři nezbylo nic jiného, než jej zfaulovat. Verdikt rozhodčího byl jasný. Pokutový kop! A i když domácí brankář směr kopu vystihl, chytit jej nedokázal. Z přibývajícím odehraným časem se přece jen více s terénem lépe sžívalo domácí družstvo a mělo více ze hry. O to větší šok přišel v 55. minutě, když hosté v podstatě z ničeho vstřelili svůj vedoucí gól. A od té doby jakoby přestal hostující tým hrát. Začal až příliš kouskovat hru a spravedlivý trest na sebe nenechal příliš dlouho čekat. V 71. minutě po krásné kombinační akci srovnal Oldřich Malý. To notně zvedlo sebevědomí buškovického týmu a začal svého soupeře mačkat jako citrón. Odměna nebyla jako citrón kyselá, ale naopak velmi sladká. Nestárnoucí střelec Josef Kohout dvěma brankami zařídil výhru domácího týmu. Nejprve v 80. minutě naskočil na centrovaný míč a trefil jej v takové výšce a tak báječně, že by se za takový kousek nemusel stydět ani hvězdný Zlatan Ibrahimovič. V 90. minutě mu pefektní palebnou pozici připravil průnikem do vápna Robin Orgoník. Ten těsně před přihrávkou svoji kulišárnou vykoupal hostujícího obránce a naservíroval Kohoutovi přihrávku přesně jak to má rád. Nahrajte mi a běžte slavit na půlku. Hotovo, 4:2. První tři body připsány.