Jdi na obsah Jdi na menu

6. kolo: Baník Buškovice - Sokol Chožov 4:1 (2:0)

S přáním zlomit aktuální nepřiznivou bilanci, kdy dvakrát za sebou prohráli, vstupovali hráči Baníku Buškovice k zápasu s předposledním Chožovem. Že to myslí zcela vážně napověděl hned úvod zápasu, kdy soupeře doslova přikovali k vlastní brance. Odměnou byla branka, kterou již ve 4. minutě zápasu vstřelil Oldřich Malý. Brzkou vstřelenou brankou došlo i k uvolnění hráčů Buškovic, kteří pokračovali v nájezdech na hostující obranu. Ta znovu nevydržela ve 20. minutě, kdy opět Oldřich Malý využil chyby hostujících obránců a svůj únik na brankáře zakončil brankou na 2:0. Do poločasu skóre mohlo být mnohem vyšší, kdyby domácí střelci zachovali ve svých šancí chladnější hlavu. Dalším problémem pro buškovické v tomto zápase bylo, že si nedokázali pohlídat své postavení při útočných rejdech a prakticky každý míč za obranu znamenal vystavení se do ofsajdové pozice. V neproměňování šancí a vystavovaní se mimo hru kvůli ofsajdům pokračovali také ve druhé půli. Což vedlo k mírnému narůstání nervozity domácích hráčů. Naštěstí pro ně přišla 63. minuta, kdy Jiří Kolář poslal centrovaný míč přesně mezi dva stopery hostů do míst, ve kterém je překvapil hlavičkující Václav Kotrc. Hostům se v 70. minutě podařilo využít nedůslednosti domácích obránců a brankou na 3:1 pokazit radost z čistého konta brankáři Juriji Popenkovi, který chytal svůj první zápas v dresu Buškovic. Skóre zápasu však uzavřel až kolega brankáře Popenka Ondřej Šmída, který byl v tomto zápase připraven jako střídající hráč do pole. V 74. minutě se dostal na hřiště, o dvě minuty později vstřelil branku. S nadsázkou lze napsat, že brankáři v Buškovicích se budou nejen předhánět, kdo dostane méně branek, ale také v tom, kdo jich více nastřílí...

Branky: 4. 20. Malý Oldřich, 63. Kotrc Václav, 76. Šmída Ondřej

Sestava: Popenko Yurij - Loužecký Jakub (53. Kasman Pavel), Uldrich Dominik (63. Valach Štefan), Csorosz Vít, Umlauf Jakub - Filip Michal (46. Filipovič Josef), Troch Vít, Kolář Jiří, Kotrc Václav (K) - Malý Oldřich, Werner Patrik (74. Šmída Ondřej)