Jdi na obsah Jdi na menu

11. kolo 2019/2020: Baník Buškovice - SK Černčice 4:1 (2:0)

article preview

Fotbalisté Baníku Buškovice přivítali v posledním podzimním domácím zápase fotbalisty SK Černčice. Tedy tým, který ještě loni hrál 1. B třídu a o soutěž sestoupil jen vinou reorganizace krajských soutěží. Zároveň se jednalo o zápas vedoucího týmu s třetím týmem tabulky, což slibovalo divákům zajímavou podívanou. Bohužel pro domácí diváky se zpočátku Buškovice nedokázaly dostat do svého obvyklého tempa a hosté první půlhodinu zápasu byli lepším týmem. A jen díky pozorné obraně a znovu výborně chytajícímu brankáři Veselému se domácím dařilo držet bezbrankový stav. S přibývajícím časem se však domácí začali hostům vyrovnávat důrazem, k čemuž navíc přidali kombinační hru po zemi. A to černčickým fotbalistům začalo dělat velké problémy. Buškovice je přišpendlili na vlastní polovinu a díky dvěma brankám Františka Kováče ve 37. a 44. minutě šli do kabin s poločasovým vedením 2:0. Do druhého poločasu vybíhali domácí fotbalisté s jednoznačným cílem. Držet Černčice co nejdál od branky střeženém brankářem Veselým a pokud možno, co nejrychleji přidat třetí branku. To se povedlo v 51. minutě, kdy se stoper Csorosz nejlépe zorientoval u odraženého míče na vápně a z otočky krásně uklidil míč do branky Černčic. To už někteří hostující hráči psychicky nezvládali a do konce zápasu předvedli několik tvrdých a zbytečných zákroků. Domácí se tím však, vědomi si svého náskoku, nenechali vyprovokovat a dokázali přidat ještě čtvrtou branku. V 73. minutě se Patrik Werner šikovným obhozením zbavil obránce a tváří v tvář brankáři se nemýlil. Ten samý hráč mohl domácí vedení ještě navýšit, ale pokutový kop mu brankář Chlouba vychytal. Hostům se do konce zápasu podařilo snížit v 82. minutě na tříbrankový rozdíl, ale na více se již nezmohli. Buškovice si připsali desátou výhru ve dvanáctém odehraném zápase a díky prohře Tuchořic v zápase s Dobroměřicemi, si zajistili kolo před koncem podzimní první příčku. K posledním letošnímu zápasu zajíždějí příští sobotu do Kozlů.

Branky: 37., 44. Kováč František, 51. Csorosz Vít, 73. Werner Patrik

Sestava: Veselý David - Bela Lukáš zluta-karta.jpg, Csorosz Vít mic.jpg, Umlauf Jakub, Werner Patrik mic.jpg - Uldrich Dominik (K), Troch Vít, Kolář Jiří zluta-karta.jpg, Kotrc Václav - Filip Michal (68. Novotný Marek), Kováč František mic.jpg mic.jpg