Jdi na obsah Jdi na menu

13. kolo: SK Cítoliby B - Baník Buškovice 0:5 (0:2)

article preview

Premiérové jarní kolo vyšlo hráčům Buškovic na výbornou. Na úvod odvetných zápasů je čekal rovnou soupeř tabulkově nejtěžší - tedy vedoucí celek z Cítolib. Do zápasu šli tedy buškovičtí s očekáváním, nikoliv však s velkým ostychem a respektem. V sestavě Buškovic se objevila jedna ze zimních posil - Josef Kohout, na lavičce byl připraven další nováček Daniel Pecháč. Naopak využít buškovičtí nemohli další zimní posilu Františka Kováče a svého nejlepšího střelce Patrika Wernera, který doléčuje zranění z přípravného utkání s Krásným Dvorem. Od úvodního hvizdu rozhodčího bylo patrné, že se pro obě strany nebude jednat o jednoduché utkání. Domácí se museli smířit, že budou pod velkým tlakem, hosté s tím, že soupeř chvílemi bude i díky zmíněnému tlaku hrát zostra a tvrdě (domácí obdrželi 5 žlutých karet). Buškovičtí se prakticky od začátku pohybovali jen na soupeřově polovině a bylo to z jejich strany čekání na to, kdy vstřelí první branku. To se povedlo v 29. minutě. Z přímého kopu Kotrc donutil zákrokem jen vyrazit před sebe a za ležícího brankáře pohodlně dorazil míč Michal Filip. Druhou branku vstřelil o 10 minut později výborně hrající stoper Csorosz, když si ve vápně našel míč a uklidil jej do branky. Příděl dalších branek přišel hned po úvodním hvizdu druhého poločasu. Zkušený Josef Kohout dostal přihrávku na hranici pokutového území, mazácky se uvolnil ke střele a ranou k tyči nedal brankáři šanci. Čtvrtou branku vstřelil opět Csorosz. Tentokrát měl práci jednodušší než u své první branky, ale na to se historie ptát nebude - 0:4. Nejkrásnější branka padla na závěr. Daniel Pecháč několika povedenými kličkami ve vápně zamotal cítolibské obránce a zavěsil do prázdné branky. Fotbalistům Buškovic se tak podařilo získat veledůležité tři body a dotáhnout se na dva body k prvnímu místu v tabulce.

Branky: 29. Filip Michal, 39., 74.  Csorosz Vít, 46. Kohout Josef, 89. Pecháč Daniel

Sestava: Šmída Ondřej - Loužecký Jakub (73. Kasman Pavel), Uldrich Dominik (K), Csorosz Vít, Malý Oldřich - Filip Michal (76. Trávníček Miroslav), Kolář Jiří, Troch Vít, Kotrc Václav - Kohout Josef (88. Bela Lukáš), Valach Štefan (52. Pecháč Daniel)