Jdi na obsah Jdi na menu

13. kolo 2019/2020: Baník Buškovice - FK Peruc 3:1 (1:0)

article preview

Fotbalisté Baníku Buškovice dokázali v premiérovém utkání v okresním přeboru přehrát fotbalisty z Peruce a v domácím prostředí před stovkou diváků zvítězit 3:1. Že nebudou chtít dát svou kůži lacino pochopili hosté téměř okamžitě, protože to byl právě nováček soutěže, který pevně držel otěže zápasu, nepouštěl hosty před brankáře Veselého (ten nastoupil k soutěžnímu zápasu po dvanácti letech a stal se jedním z hrdinů utkání). Domácí si dokázali vypracovat několik slibných šancí, ale efekt až do 27. minuty byl nulový. V té době dostal před brankáře krásnou přihrávku od Kohouta Filip, který míč ne úplně ideálně zpracoval. To však nevadilo, protože přitom míč přeskočil brankáře Košína a Filip doklepával do prázdné branky. Stal se tak historicky prvním střelcem Buškovic v okresním přeboru po rozdělení Československa! Do poločasu se již domácím nepodařilo dotáhnout žádnou z šancí a tak museli děkovat ve 40. minutě brankáři Veselému, který předvedl fantastický zakrok, kdy konečky prstů vyškrábl střelu, kterou všichni už viděli v rohu domácí branky. Zákrok nejen krásný, ale také patrně klíčový. Do šaten šli domácí ve vedoucí pozici. Ve druhé půli se na další branku čekalo do 60. minuty. Michal Filip přihrál podél brankáře Košína a Patrik Werner sprintující z pozice obránce krásnou ranou uklidil k tyči. Když o patnáct minut později v 75. minutě uklidil po rohu Umlaufa míč hlavou do branky Josef Kohout, zdálo se, že Peručtí složí zbraně. Opak byl pravdou. V posledních deseti minutách převzali iniciativu, jakoby se domácí zalekli, že v úvodním utkání v nové soutěži vyhrají. Využil toho v 83. minutě hostující Patrik Minařík, který využil nedůrazu v domácím pokutovém území a snížil na dvoubrankový rozdíl. Více toho naštěstí Buškovičtí hostům nedovolili, utkání dovedli do vítězného konce a v součtu s minulou sezónou dokázali vyhrát 13 utkání v řadě. Teď hlavně nezpychnout, protože v dalším kole čeká velmi těžký soupeř. Vítěz loňského ročníku okresního přeboru Dobroměřice B.

Sestava Buškovic: Veselý David - Bela Lukáš (Kolář Jiří), Csorosz Vít, Umlauf Jakubzluta-karta.jpg, Werner Patrik mic-select.jpg (Uldrich Miroslav) - Filip Michal mic-select.jpg, Troch Vít, Uldrich Dominik (K), Kotrc Václav - Kohout Josef mic-select.jpg (Novotný Marek), Kudláček Slavomír (Loužecký Jakub)

Střelci: 27. Filip Michal, 60. Werner Patrik, 75. Kohout Josef