Jdi na obsah Jdi na menu

16. kolo: Baník Buškovice - Sokol Zeměchy 11:1 (6:0)

article preview

Baník Buškovice učinil další krok ke splnění svého předsezónního cíle - postupu do vyšší soutěže. 3 kola před koncem zvládl své předposlední domácí utkání na jedničku. Hráči Sokola Zeměchy byli prakticky od začátku zápasu bez šance. Domácí rychlou kombinační hrou je jasně přehrávali a již v 17. minutě vedli 4:0. Nejprve v 6. minutě se ranou z velkého vápna trefil buškovický jarní střelec Jakub Umlauf,  ve 12. minutě se prokličkoval ke střele Oldřich Malý a zakončil střelou k tyči. O 3 minuty později zakončil pohlednou akci David Lokajíček a o další 2 minuty zvyšoval po samostatném nájezdu na brankáře znovu Malý. Ve 30. minutě se podruhé v utkání prosadil také Umlauf, který si při rohu našel perfektní postavení k zakončení hlavou. O 2 minuty později využil nedůrazu a zaváhání hráčů Zeměch v malém vápně Kotrc a uzavřel poločasový výsledek na 6:0 pro Buškovice.

Druhý poločas začali hráči Baníku Buškovice stejně zostra jako ten první a již v 48. minutě se prosadil Vít Troch. V 52. minutě zkompletoval svůj hattrick pěkně zakroucenou střelou k tyči Malý a ve vzduchu se začala vznášet otázka, kdy domácí pokoří desetibrankovou hranici. Ta se přiblížila o 3 minuty později, kdy se trefil Pavel Kasman, který v tu chvíli byl na hřišti pouhé 3 minuty. Vytoužená desátá branka padla v 71. minutě po úniku Kotrce, který přihrál do zakončení Filipovičovi a ten nabídku využil. Drobná kaňka na utkání se domácím povedla v 60. minutě, kdy nechali vystřelit hostujícího Lomaka, jehož tečovaná branka zapadla za brankáře Šmídu. O tom, že buškovičtí vyhrají desetibrankovým rozdílem však v 80. minutě rozhodl Karel Konstantinovič, který dorazil za brankáře vyražený míč.

Sestava: Šmída Ondřej - Koucký Ondřej (52. Kasman Pavel), Uldrich Dominik, Loužecký Jakub, Bela Lukáš (55. Bela Lukáš) - Malý Oldřich (56. Konstantinovič Karel), Troch Vít, Kolář Jiří, Kotrc Václav (C) - Lokajíček David (48. Filipovič Josef), Umlauf Jakub

ŽK: 5. Troch Vít, 38. Kolář Jiří

Branky: 6., 30. Umlauf Jakub, 12., 17., 52. Malý Oldřich, 15. Lokajíček David, 32. Kotrc Václav, 48. Troch Vít, 55. Kasman Pavel, 71. Filipovič Josef, 80. Konstantinovič Karel