Jdi na obsah Jdi na menu

2. kolo 2020/2021: Baník Buškovice - FK Peruc 11:2 (5:1)

article preview

Kdo dorazil v sobotu do Buškovic na zápas 3. kola okresního přeboru, ten určitě nelitoval. Zápas přinesl celkem 13 branek! Litovat mohl snad jen ten, kdo se opozdil a dorazil později. Už v 8. minutě vedli domácí 2:0 po brankách Milana Hrbíka. Nejprve spolu s Kotrcem ve 3. minutě doráželi na hostujícího stopera, ten svou chybou umožnil jít Hrbíkovi samotnému na branku a skórovat mezi nohy brankáře. V 8. minutě Hrbík křižnou střelou přes pokutové území nedal brankáři šanci podruhé. Domácí utahovali šrouby i nadále a hosté si museli připadat jako na řetízkovém kolotoči, jak se jim motala hlava. Útoky se valili jeden za druhým, ale zakončení vázlo. Ve 34. minutě Kotrc dostihl míč těsně na hranici autu, přihrál Kohoutovi, ten si zkušeně míč připravil ke střele, ale jeho pokus vyrazil hostující obránce rukou. Z nařízeného pokutového kopu se Werner nemýlil a rozdíl byl tříbrankový. Poté se představila výborným zákrokem nová buškovická posila v brance Petr Mokroš, když zlikvidoval samostatný únik peruckého útočníka. Ve 37.minutě posadil Kotrc centr přímo na hlavu Kohouta a pro Peruc bylo zle nedobře. A do poločasu tahal hostující brankář míč ze sítě ještě jednou, to když Hrbík uklidil do branky z prvního dotyku nádhernou přihrávku vzduchem od Trocha. Hostům se ještě před odchodem do kabin podařilo hlavou zkorigovat skóre a nepřipustit tak Mokrošovi debut s nulou. V tu dobu již hosté hráli o deseti, když jeden z nejzkušenějších hráčů hostů neunesl výši skóre a zcela zbytečně kopl ležícího Kohouta do zad. Druhý poločas začala buškovická letka stejně zostra a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. V 56. minutě dostihl Kotrc míč mířící za autovou čáru a téměř z nulového úhlu jej poslal pod břevno hostující branky. O 5 minut později tentýž hráč přidal další domácí branku po přihrávce od Kohouta. V 66. minutě přidal další branku Kohout, když hlavou do protipohybu uklidil centrovaný míč od Hrbíka. O 4 minuty později si oba role vyměnili. Kohout sklepl Hrbíkovi míč, ten si báječně obhodil hostujcího stopera a pak už pro něj bylo lehké přidat svůj čtvrtý gól v utkání. V 80. minutě utekl hostující obraně Patrik Werner a po kličce brankáři vstřelil desátý buškovický gól. Hostům se pak podařilo snižit brankou na 10:2, poslední slovo však měl domácí kanonýr Kohout. Po samostatném úniku uklidil míč za bezmocného peruckého brankáře a vstřelil tak svůj třetí gól v utkání.