Jdi na obsah Jdi na menu

5. kolo 2019/2020: Sokol Tuchořice - Baník Buškovice 2:3 (0:2)

article preview

Po domácím K.O. v derby s Kryry čekal na fotbalisty Baníku Buškovice další tým, který ještě loni hrál vyšší soutěž - velmi těžký soupeř z Tuchořic. Buškovičtí se však domácích Tuchořic nezalekly a hned od úvodu na ně aktivně nastoupily. Zároveň se snažily o kombinační hru s prvky jednoduchosti. V praxi to znamenalo, že v nouzi se fotbal prostě nehraje, ale míč musí okamžitě z nebezpečné zóny pryč. Domácí byly Buškovickým napadáním evidentně zaskočeni, protože Tuchořičtí hráči neměly dostatek prostoru a času na přihrávky. Takže museli míče většinou jen nakopnout na náhodu dopředu. Nebo se museli uchýlit k přihrávce až na svého brankáře. Toho však dobře využívali fotbalisté Buškovic a soustavným napadáním nutili k chybám obránce a brankáře. Toho mohl využít hned v úvodu Troch, který takto jednu z přihrávek vystihl, ale jeho střelu stačil brankář Plánička nohama zlikvidovat. O osudu utkání rozhodla výborná tříminutovka během prvního poločasu. Nejprve ve 23. minutě skvěle kopl přímý volný kop Werner - jeho střela přes domácí zeď do horního rohu se zastavila až v síti a hosté šli do překvapivého, ale zaslouženého vedení. Ve 26. minutě hosté přidali druhou branku. Novotný výborně vybojoval míč a přihrál jej Uldrichovi. Ten z první křižnou přihrávkou našel Trocha, který si všiml, že je brankář Plánička přiliš z branky a střelou z prvního dotyku jej přehodil. Vedení hostů mohl navýšit Kotrc, kterému vybojoval míč výborně hrající Novotný, ale první jmenovaný svůj únik na branku včas nezakončil střelou a brankář Plánička si připsal úspěšný zákrok. Druhý poločas byl spíše bojem mezi oběma brankovými prostory. Domácí se snažili vstřelit kontaktní branku, ale jejich hra, směřující většinou přes střed s následnou přihrávkou na jejich střelce Volkmana, nebyla přiliš úspěšná. Střed hřiště z pohledu hostů výborně čistila stoperská dvojice Kohout - Umlauf, podporovaná středními záložníky Trochem a Kolářem. Když navíc v 79. minutě vyběhl směrem k brance domácích Kohout, který využil chyby obránců a svůj nájezd zakončil brankou na 3:0 pro Buškovice, zdálo se, že je utkání rozhodnuto. Jenže domácí střelec Volkman brankami v 82. a 90. minutě snížil na rozdíl jediné branky. Více však Tuchořice nestihly, připsaly si první porážku v sezóně. Buškovice si naopak připsaly důležitou výhru a nyní je čeká zápas s dalším týmem z popředí tabulky - ACS Libčeves.

Branky: 23. Werner Patrik, 26. Troch Vít, 79. Kohout Josef

Sestava: Šmída Ondřej - Loužecký Jakub, Umlauf Jakub, Kohout Josef, Werner Patrik - Trávníček Miroslav, Uldrich Dominik (K), Kolář Jiří, Kotrc Václav - Novotný Marek, Troch Vít