Jdi na obsah Jdi na menu

5. kolo 2020/2021: Baník Buškovice - FK Dobroměřice 5:1 (4:0)

article preview

Úvodní zápas 5. kola okresního přeboru nabídl v Buškovicích šlágr kola. Domácí v sobotu krátce po poledni vyzvali celek Dobroměřic. Tedy tým patřící dlouhodobě k okresní špičce. Krátce po zahájení zápasu mohli jít domácí do rychlého vedení. Kohout přehlavičkoval vybíhajícího brankáře, míč letěl do opuštěné branky, stínoval jej domácí Kotrc, který jej však nechtěl doklepnout, aby nevzal spoluhráči jasnou branku. A tak domácí brankovou radost překazil hostující obránce, který míč na brankové čáře stihl vykopnout. Přesto se domácí relativně rychlého vedení dočkali. V 11. minutě Kohout v běžeckém souboji dvou nejzkušenějších hráčů na hřišti předběhl hostujícího obránce, využil špatného vyběhnutí brankáře a od střídačky hostů poslal míč vzduchem do opuštěné branky. Ve 23. minutě buškovičtí odskočili na rozdíl dvou branek, když střelu k tyči pravou nohou namířil Milan Šiml. Hráči Dobroměřic přes nepříznivé skóre nepůsobili odevzdaným dojmem, dobře kombinovali a naoko hráli hezký fotbal. Bohužel pro ně, ve většině případů jen na jejich půlce, kam je domácí Baník zatlačil. Utkání definitivně zlomil krátký časový úsek mezi 35. a 39. minutou, kdy se nejprve po úniku střelou k tyči trefil Hrbík a na posléze na 4:0 zvýšil hlavou po krásném Šimlově rohovém kopu Kohout. V druhé půli vykřesali drobnou jiskřičku naděje hosté v 65. minutě, když hostující střelec Hendrych připravil o čisté konto brankáře Veselého. Ten si během druhé půle spravil chuť alespoň tím, když při rozehrávce obelstil dva hostující hráče najednou a povedenou kličkou se jich obou zbavil. Že si hosté vypnou rádio cestou domů ve chvíli, až uslyši písničku Né, pětku né od Pavle Melena, bylo jasné v 71. minutě, když ortodoxní levák Milan Šiml našel podruhé v zápase zalíbení v zakončení pravou nohou a podruhé z toho byla branka. Jeho střela k tyči znamenala 5 branku v síti Dobroměřic a zároveň definitivu na výsledku 5:1 pro Buškovice.