Jdi na obsah Jdi na menu

6. kolo 2020/2021: Sokol Pátek - Baník Buškovice 4:4 (1:3)

article preview

Neporazitelnost a sérii pěti výher v řadě chtěl udržet Baník Buškovice také v 6. kole okresního přeboru. V něm zajížděl na půdu Sokola Pátek. Soupeř byl sice před zápasem poslední a bez výhry, že se bude jednat o lehký zápas si však z hostujícího Baníku nenamlouval. Do utkání totiž nemohl počítat hned se čtveřicí hráčů stabilní základní sestavy. Kromě kapitána Lukáše Bely, který se v den zápasu rozhodl přestoupit do svazku manželského, chyběla také trojice Jiří Kolář, Vít Troch a Michal Filip. Z ustálené záložní řady tak zůstal jen do utkání nastupující Václav Kotrc. Do utkání obě mužstva vstoupila po svém. Hráči Baníku se v deštivém počasí na hrbolatém hřišti snažili o svojí kombinační hru, ale od začátku bylo patrné, že tentokrát to spíš nepůjde. Domáci hráči naopak hráli jednoduše. Každý dotek s míčem = nákop na rychlonohého útočníka. V 9. minutě z toho byl první domácích, když takto využili propadnutí míče v buškovické obraně. Hráči Baníku se však s nepříznivou situací popasovali dobře. V 18. minutě nejprve srovnal z přímého kopu Patrik Werner, aby o pět minut později překlopil vedení na stranu buškovických Josef Kohout. Ten využil hlavou perfektně kopnutí rohový kop Milana Šimla. Když navíc zvýšil ve 40. minutě svým druhým gólem v utkání Patrik Werner na 3:1, zdálo se, že je o utkání rozhodnuto. Domácí tým však v druhém poločase dokonale využil buškovických chyb v obranné činnosti a během 55. a 57. minuty dokázal vyrovnat. To domácím nabudilo k ještě větší aktivitě směrem dopředu. Tím však začala vznikat okénka v jejich obraně a hráči Baníku dostávali více příležitosti ke střeleckým pokusům. Ty sice byly povětšinou velmi nebezpečné, v síti však neskončila žádná ze střel. V 80. minutě si vyměnil ve středu hřiště míč Hrbík s Kotrcem. Druhý jmenovaný svou přihrávkou našel ideálním pasem Wernera, který předložil míč k zakončení ve vápně a Kohout strhl vedení znovu na stranu Buškovic. Bohužel pro ně se nejednalo o poslední branku v zápase. Tu šťastně vstřelili domácí hráči, když svou střelu otřeli o jednoho z bránících buškovických hráčů a brankář Šmída už jen mohl smutně sledovat, jak střela, která mířila původně na něj, mění svůj směr a končí v síti. Zápas tedy skončil divokou remízou 4:4.