Jdi na obsah Jdi na menu

7. kolo: FK Líšťany 1934 - Baník Buškovice 2:4 (1:1)

article preview

Zápasy 7. kola 3. třídy okresu Louny uzavíral zápas Líšťan a Baníku Buškovice. Hosté byli papírovým favoritem, domácí však body nechtěli odevzdat lacino. Což potvrzovali tvrdou hrou během celého utkání. Navíc na velmi špatném terénu. To se projevovalo na snaze buškovických hráčů o kombinační hru, kdy míč několikrát vinou terénu skončil jinde než původně měl. V průběhu prvního poločasu se v plné nahotě ukázal aktuální buškovický problém - proměňování i těch nejvyloženějších šancí. A bylo ještě hůře, když hráči Líšťan hned z první střely na branku v 9. minutě zásluhou Feriho otevřeli skóre utkání. Buškovičtí se snažili, ale branku ne a ne vstřelit. To platilo do 28. minuty, kdy se krásně trefil nejlepší hostující střelec Patrik Werner. Naběhl si na dlouhý balón za obranu a křižnou střelou překonal brankáře domácích. Poločas tedy skončil 1:1, pro domácí to však znamenalo spíše malé vitězství. Do druhého poločasu nastoupili buškovičtí s jasným cílem - utkání strhnout na svou stranu. Svému plánu byli blíže v 58. minutě. Oldřich Malý nezištně přihrál před brankáře Václavu Kotrcovi. Ten zachoval chladnou hlavu a po kličce brankáři střílel do prázdné branky. V 70. minutě přišla první ze dvou chvilek hostujícího dělostřelce Jakuba Umlaufa, který se postavil k přímému kopu z uctivé vzdálenosti. Domácí brankář ujistil obránce, že zeď nepotřebuje, protože je to daleko. Nápřah Umlaufa, rána a projektil skončil v síti nad rukama zkoprnělého brankáře. Jiskřičku naděje pro domácí vykřesal v 78. minutě po snížení Horváth. Ta však plápolala jen chviličku, protože v 84. minutě přišla druhá chvíle Umlaufa. Scénář téměř totožný, jako v prvním případě. Nápřah, rána a raketa země-vzduch se zastavila až v brance. Buškovice tak vezou z Líšťan vybojované, ale velmi důležité vítězství.

Střelci: 28. Werner Patrik, 58. Kotrc Václav, 70., 84. Umlauf Jakub

Sestava: Šmída Ondřej - Csorosz Vít, Uldrich Miroslav (K) (46. Umlauf Jakub), Uldrich Dominik (58. Kasman Pavel), Bela Lukáš - Filip Michal, Kolář Jiří, Troch Vít, Kotrc Václav - Werner Patrik, Malý Oldřich.