Jdi na obsah Jdi na menu

8. kolo 2020/2021: Baník Buškovice - SK Černčice 1:0 (0:0)

article preview

Obrovskou motivaci měli fotbalisté Baníku Buškovice v zápase s SK Černčicemi. Důvodů bylo více. Chtěli přerušit sérii dvou remíz za sebou (to je něco, co za 3,5 roku pod vedením trenéra Trávníčka poznali vůbec poprvé!). Dále chtěli být prvním týmem, který Černčicím ukončí jejich sérii 7 zápasů bez prohry a ukončí tím i jejich dosavadní neporazitelnost. A v neposlední řadě si chtěli vzít zpět první pozici v tabulce, kterou jim sebral právě jejich sobotní soupeř. Od počátku byli domácí aktivnější, ale převahu se nedařilo proměnit ve vedení. Největší šanci skóre překlopit na svou stranu měli domácí těsně před poločasovým hvizdem rozhodčího. Černčický brankář nedokázal udržet míč po přímem kopu, ale tváří v tvář při dorážce selhal domácí Lukáš Růžička. Druhý poločas nabídl několik další jasných gólových šancí domácího týmu, ale stále tomu chyběla ta pomyslná třešnička na dortu v podobě vedoucí branky. Domácí hráči však hostující tým nakonec udolal. V 90. minjutě dokázal dorazit vyraženou střelu Jiří Kolář za záda brankáře a Buškovice získaly vedení, které již nepustily. Výsledek 1:0 tak znamenal, že vůbec poprvé v sezóně dokázali buškovičtí fotbalisté udržet v zápase čisté konto. Důležitější však bylo, že tři body do tabulky znamenají návrat na první místo v tabulce okresního přeboru. Poražené družstvo Černčic má sice zápas k dobru, zajíždět k němu však budou na horkou půdu do Dobroměřic. Zároveň je otázkou, kdy to mu vlastně za současné složité epidemiologické situace vůbec dojde.