Jdi na obsah Jdi na menu

Baník Buškovice - SK Havran Kryry

article preview

202/2023, 16. kolo

Divácky atraktivním zápasem pro (nejen) domácí fanoušky odstartoval jarní fotbalovou pouť A-tým Baníku Buškovice. K zápasu dorazil dosavadní suverén sezóny, který sezónou zatím prolétává jako..., ano - Havran Kryry. Atraktivitu derby navíc znásobilo několik faktů. Podzimní zápas skončil výsledkem 7:0 pro Kryry. To je číslo, na které Buškovice v pozici poraženého nejsou zvyklí. Dalším zajímavostí bylo, že do zápasu domácí tým poprvé v roli hlavního trenéra vedl pan Jaroslav Oliva. Tedy zkušený fotbalový trenér a funkcionář, který velkou část (nejen) fotbalového života spojil s kryrským klubem.

Utkání přineslo divákům všechno při čem se bavíte a odcházíte spokojeni. S výjimkou těch, kteří fandili poraženému týmu. Domácí se dostali do vedení brankou Daniela Zikana v 11. minutě. Když navíc v minutě 25. nešťastně odkopl hostující Lukáš Vašek balón přesně do rohu vlastní branky, vedli domácí o dva góly. Hosté se do hry vrátili brankou do šatny. Ve 45. minutě Petr Toth snížil na rozdíl jedné branky. Než ale rozhodčí Spišák poslal týmy do kabin, v nastavení přidal třetí buškovickou branku Josef Kohout. Ve druhé půli pokračovala obě družstva v pohledném fotbale. Bohužel pro domácí, branky padaly už jen z hostujících kopaček. V rozpětí 61. a 67. minuty srovnal skóre Aleš Musílek. Definitivní rozuzlení z pohledu skóre přinesl střídající Miloš Nítek, který v 79. minutě překlopil vedení na stranu Kryr a zajistíl tím nakonec svému týmu výhru a cenné body v honbě za postupem do vyšší soutěže.