Jdi na obsah Jdi na menu

Přátelsky: FK Vroutek - Baník Buškovice 2:3 (2:2)

article preview

Vydařenou generálku má za sebou A tým Baníku Buškovice. V posledním přátelském utkání před startem sezóny porazil tradičního účastníka krajských soutěží FK Vroutek. Hostujícímu týmu se povedl již vstup do utkání, když stoper Oldřich Malý vybojoval trestný kop ze zajímavé pozice. Z té zkušeně poslal míč za záda bezmocného brankáře Bezděka Josef Kohout. Hra poté byla v poli víceméně vyrovnaná, v pokutovém území však byli přece jen nebezpečnější domácí hráči. Ti také dokázali skóre utkání překlopit na svou stranu, když se povedl domácímu střelci Kuklovi málo vídaný kousek. V rozpětí několik minut proměnil dva pokutové kopy. Ve 40. minutě mohl skóre utkání vyrovnat hostující Kotrc, ten však svou střelou brankáře Bezděka spíše pobavil, než vystrašil. I tak nakonec domácí brankář musel těsně před poločasem lovit míč ze své sítě. Milan Šiml skvělým pasem vybídl k úniku Josefa Kohouta. Ten jeho pobídku přijal, odpoutal se od domácího stopera Machyny a střelou mezi nohou nedal brankáři šanci. V druhém poločase mohli jít do vedení domácí opět z penalty. Radost ze třetího proměněného pokutového kopu v jednom utkání ale Kuklovi sebral hostující brankář David Veselý. Tomu se tak podařilo ve druhém zápase za sebou chytit střelu z trestných 11 metrů. Další velkou šanci k vedoucí brance domácí dostali z nepřímého kopu. Ten však znovu zlikvidoval brankář Veselý. Hostující tým tak zůstával ve hře o cennou výhru. A také na ní nakonec dosáhl, když těsně před koncem proměnil další únik na vrouteckou branku buškovický Patrik Werner. Zápas tedy skončil výhrou Buškovic 3:2. Oba týmy v sobotu začínají svou soutěž v domácím prostředí. Buškovice v okresním přeboru od 13 hodin přivítají SK Cítoliby, FK Vroutek v krajské 1.B třídě od 10.30 TJ Kopisty.