Jdi na obsah Jdi na menu

1. kolo Zimního turnaje: TJ Krásný Dvůr - Baník Buškovice 5:1 (3:1)

article preview

Hned první kolo zimního turnaje v Kadani přineslo třaskavý zápas. Derby Krásného Dvora a Buškovic. Tedy dvou týmů, které v hierarchii fotbalových soutěží jsou nejbližšími sousedy. Krásný Dvůr uzavírá tabulku 1. B třídy, Buškovice vedou okresní přebor. Oba týmy se hned od úvodu nechystaly vzájemně nijak oťukávat a začaly rovnou zostra. První branka padla už v 10.minutě, kdy chybu buškovické obrany potrestal chytrým zakončením Sýbek. Buškovická odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. V 19. mnutě bylo skóre srovnané,když se hlavou dokázal prosadit Kohout. Radost Buškovic však netrvala dlouho. Po další velké chybě šel znovu do vedení tým z podzámčí. Buškovičtí sice ve zbytku poločasu byly kombinačně lepším týmem, zároveň se však nedokázaly vyvarovat další obrovské chyby, kterou zkušené krásnodvorské mužstvo znovu dokázalo potrestat. Do kabin se tedy šlo za stavu 3:1 pro Krásný Dvůr. Druhý poločas se nesl ve znamení hry spíše od vápna k vápnu. Konec zápasu se vůbec nepovedl buškovickému týmu, který svůj jinak celkem dobrý výkon shodil nedisciplinovanou dvouminutovkou v závěru. V 87. a 88. minutě se znovu dopustil dvou hrubek při bránění a rozdíl ve skóre byl rázem čtyřbrankový. Výsledek 5:1 je na první pohled jednoznačný, dění na hřišti úplně ale neodpovídá. Derby vyhrál tým, který dokázal potrestat více chyb svého soupeře.