Jdi na obsah Jdi na menu

14. kolo: Baník Buškovice - FK Vroutek B 3:1 (2:1)

article preview

V rámci 14. kola III. přivítali fotbalisté Baníku Buškovice nedaleký Vroutek. Že bude mít utkání náboj bylo tedy jasné. Jednalo se o duel týmů, které k sobě mají blízko nejen geograficky, ale také tabulkově - Vroutek byl na dělené první pozici, Buškovice o 2 body nazpět na 4. místě. V krásném počasí si navíc našlo cestu na fotbal 100 diváků, kteří rozhodně nemuseli litovat. Buškovičtí od začátku byli aktivnější a již ve 2. minutě se dočkali vedoucí branky. Troch vybídl Filipa krásnou přihrávkou k průniku do vápna, ten přihrál na volného Kohouta a to je situace, se kterou si umí domácí kanonýr poradit. Rychlá brranka domácí uklidnila a snažili se o co nejrychlejší přidání branky druhé. To se jim povedlo ve 20. minutě, když se o slovo přihlásil opět střelec Kohout, který si všiml špatného postavení vrouteckého brankáře a hlavou jej překonal podruhé. Hostům se však téměř okamžitě podařilo odpovědět. Po rohovém kopu se míč několik odrazil, aby jej Vladimír Junk dorazil do sítě. Otázkou je, zda gólu nepředcházel faul na domácího brankáře Šmídu. Do poločasu se již diváci žádné další branky nedočkali, byť šance Filipa a Trocha po skórování volali. Druhý poločas přinesl další neproměněné jasné šance domácích. Uklidňující třetí branka tak padla po druhém diskutabilním gólu utkání. V 55. minutě došlo k nastřelení ruky hostujícího obránce, což rozhodčí posoudil jako pokutový kop. To pochopitelně vyvolalo velkou vlnu emocí. Pokutový kop s přehledem proměnil domácí kapitán Dominik Uldrich, zvýšil skóre utkání na 3:1. Inu, jak říká bývalý předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta: "Penalta je, když je rozhodčí pískne." Když domácí bez úhony přečkali i dvě standardní situace z nebezpečných vzdáleností v podání vrouteckého Klíče a Baierla, mohli si odškrtnout další důležité vítězství.

Branky: 2., 20. Kohout Josef, 55. Uldrich Dominik (PK) - 20. Junk Vladimír

Buškovice: Šmída Ondřej - Loužecký Jakub (60. Kasman Pavel), Uldrich Dominik (K), Csorosz Vít, Valach Štefan (70. Bela Lukáš) - Filip Mchal, Kolář Jiří, Troch Vít, Kotrc Václav - Pecháč Daniel (65. Umlauf Jakub), Kohout Josef (84. Uldrich Miroslav)