Jdi na obsah Jdi na menu

2. kolo 2021/2022: Baník Buškovice - SK Černčice 1:2 (1:1)

article preview

Smutný víkend prožili hráči Baníku Buškovice. Hráči „A“ týmu prohráli doma s Černčicemi. „B“ tým nestačil ve svém úvodním vystoupení na Lišany. Ve svém druhém letošním vystoupení v rámci okresního přeboru, přivítali Buškovičtí na svém hřišti jednoho z favoritů na vítěze v soutěži SK Černčice. Zápas začal v seznamovacím módu s patřičnou opatrností s hrou mezi vápny. Postupně se hráči obou celků osmělovali a začal se objevovat i brankové příležitosti. První proměněnou si ve 14. Minutě připsali hosté, když série nepovedených odrazů ukončil hostující Houda, a z malého vápna propálil vše, co stálo v cestě 0:1. Pětiminutovka hrůzy byla naplněna v minutě devatenácté, když domácí brankář Veselý zahrál rukou mimo pokutové území a byl vyloučen. Do branky se postavil brankář Śmída. Kdo čekal demolici oslabeného domácího celku, byl zaskočen. Hráči jako by přeřadili na vyšší rychlost a soupeře, který byl od té doby v početní výhodě, začali přehrávat. Vše vyvrcholilo ve 43. min kdy průnik domácího Hrbíka, zastavil až brankář Chlouba za cenu nedovoleného zákroku, za ten byl potrestán žlutou kartou. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Šiml 1:1. Druhý poločas začal tam, kde první skončil. Buškovičtí  udávali tempo zápasu, vytvářeli si brankové příležitosti, které se nedařilo proměnit. Hosté se pokoušeli vrátit do hry dlouhými nákopy, které ale domácí bezpečně eliminovali. Největší hrozbou pro domácí obranu byl střelec prvního gólu Houda, který svými dlouhými auty, vytvářel hlavní nebezpečí v domácím pokutovém území. Toto se naplnilo v 89. minutě. Domácí útočník zpracoval dlouhý aut a vrácenou přihrávkou do mlýnice připravil gól pro hostujícího Pecinku 1:2. Skóre se už do konce utkání nezměnilo. Domácím se tak nepovedly potvrdit body z venku. Za předvedený výkon jim ale zůstal obdiv fanoušků a respekt soupeře.

TJ Baník Buškovice – SK Černčice 1:2 (1:1)

Sestava domácích: Veselý, Uldrich D., Malý, Bela (20.Šmída), Werner, Filip(81. Orgoník), Kolář, Zikan, Šiml, Hrbík(84. Rázek), Troch V.

Připraveni: Kudry, Hlavatý, Uldrich M.