Jdi na obsah Jdi na menu

4. kolo 2019/2020: Baník Buškovice - SK Havran Kryry 1:5 (0:2)

article preview

V rámci 4. kola okresního přeboru došlo na třaskavé derby, které by ještě nedávno fanoušci očekávali marně. Nováček z Buškovic, který se za poslední dva roky prokousal do přeboru ze 4. třídy, přivítal v podstatě taky nováčka z Kryr. Ti naopak okresní přebor hrají po letech strávených v krajských soutěžích. A protože Buškovicím vstup do soutěže vyšel lépe než Kryrům, vstupovaly do zápasu v pozici lépe tabulkově umístěného týmu. Úvod zápasu se nesl v duchu spíše oťukávání se obou soupeřů. První velkou šanci měl ve 20. minutě hostující tým, když odražený míč po rohovém kopu dobře trefil Frankovic, překonal brankáře Veselého, ale z brankové čáry ještě stihl vykopnout Kotrc. Pak však přišla 30. minuta, kdy došlo k chybě v obraně Buškovic a Petr Toth nastartoval sólo na domácí branku, kterou proměnil ve vedoucí gól. To viditelně otřáslo s domácími hráči a Kryry převzaly otěže zápasu. Zpátky do zápasu mohl vrátit domácí Kudláček, jenže jeho křižná střela se zastavila o tyčku. Když ve 42. minutě Grzywacz využil další obrovské hrubky domácích a po samostatném úniku zvýšil na 2:0 pro Kryry, vypadali domácí fotbalisté jako boxer po nevykrytém právém háku na bradu. Naštěstí pro ně přišel poločas. Po přestávce nastoupil úplně jiný domácí tým, než ten, který odešel před přestávkou do kabiny. Kryry zmáčkly a odměna se dostavila velmi rychle. Ve 47. minutě snížil Troch na rozdíl jedné branky. To na domácí zapůsobilo jako polití živou vodou a začali se hnát za vyrovnáním. O chvíli později po přiťuknutí Trocha zkusil přehodit brankáře Vágnera Kotrc. Hostující brankář však míč vytěsnil na branku a předvedl z pohledu vývoje utkání zřejmě klíčový zákrok. V 54. minutě totiž Grzywacz využil další velké domácí chyby při bránění a vrátil Kryrům znovu dvoubrankový náskok. I když v 73. a a 87. minutě přidal další branky Toth a zkompletoval svůj hattrick, tak právě branka v 54. minutě poslala domácí definitivně do kolen. Kryry tak vyhrály v Buškovicích jednoznačně 5:1, připsaly si první vítězství v sezóně. Buškovice naopak po dvou výhrách v řadě prohrály.

Branky: 47.Troch Vít

Buškovice: Veselý David zluta-karta.jpg - Bela Lukáš (55. Pecháč Daniel), Uldrich Dominik (K) zluta-karta.jpg, Umlauf Jakub zluta-karta.jpg, Werner Patrik zluta-karta.jpg - Filip Michal, Kolář JIří (86. Novotný Marek), Troch Vít zluta-karta.jpg mic.jpg, Kotrc Václav (66. Loužecký Jakub) - Kudláček Slavomír (68. Uldrich Miroslav), Kohout Josef zluta-karta.jpg (82. Šiml Milan)