Jdi na obsah Jdi na menu

7. kolo 2020/2021: Baník Buškovice - FK Kozly 1:1 (1:0)

article preview

Sedmým kolem začal pro fotbalisty Baníku Buškovic těžký dvojzápas. Nejprve na své půdě přivítali FK Kozly, aby následně příští týden změřili své síly s fotbalisty Černčic. Tedy dvěma týmy, které byly před 7. kolem nejbližšími pronásledovateli Buškovic v tabulce. Zápas samotný ukázal, že pokud hráli buškovičtí svou hru, tedy s trpělivou konstruktivní hrou a poctivým napadáním už při rozehrávce, soupeře z Kozlů přehrávali. Bohužel se toho po celý zápas nedokáazali držet. První půlka přinesla dvě situace, které stovku přítomných fanoušků dostaly do varu. Ve 23. minutě fantastickou přihrávkou vybídl Milan Šiml k úniku na brankáře Milana Hrbíka. Ten se tváří v tvář zachoval jako zkušený střelec. Brankáře oklamal, posadil na zem, obešel a skórovat do prázdné branky nebyl problém. O deset minut později po rohovém kopu skóroval kapitán Lukáš Bela. Soupeř se už chystal rozehrávat na půlce, když do děje vstoupil hlavní rozhodčí, který se šel poradit s pomezním rozhodčím, zda brance nepředcházela ruka. Pomezní pokrčil rameny. Jenže při této poradě asistoval hlouček hostujících fanoušků. Hlavní rozhodčí následně ukázal, že branka neplatí. K údivu všech se však nerozehrávalo odkopem od branky, jak by pravidla v případě avizované ruky předepisovala. Namísto toho sudí nařídil míč rozhodčího a hosté museli odevzdat balón domácím. Tedy týmu, který se proti pravidlům provinil! V druhé půli měli buškovičtí více brankových příležitostí k rozhodnutí utkání, ale žádnou z nich nedokázali domácí hráči proměnit. V patrně největších se ocitla trojice Šiml (jeho skvostná rána se zastavila o spojnici branky), Kotrc (ve snaze přehodit brankáře netrefil branku) a Filip (při dorážení míče do odkryté branky se míč dostal sítě, bohužel do té boční). Hosté však byli směrem ke konci zápasu více a více nebezpečnější, až se nakonec v 83. minutě radovali po hlavičce propasírované k tyči domácí branky. Situace znovu vzbudila vlnu emocí, protože se zdálo, že střelec stál v ofsajdu. Později se díky jednomu z domácích fanoušků, který pravidelně pořizuje fotodokumentaci prokázalo, že se o postavení mimo hru nejednalo. Utkání tedy skončilo remízou 1:1 a pokud v nedělním utkání Černčice doma porazí poslední Pátek, Buškovice 6 kolech přijdou o první místo v tabulce.

Více se dařilo buškovickému B-týmu, který zvítězil v Nepomyšli tenisovým výsledkem 6:0. Dvě branky domácím vstřelil již v prvním poločase jejich bývalý hráč Michal Filip. Těsně před poločasem se výstavní dalekonosnou ranou prosadil také Jakub Umlauf. Tři branky vstřelili buškovičtí také v druhém poločase. Dvakrát se prosadil střídající MIlan Šiml, jednu branku přidal Robin Orgoník.