Jdi na obsah Jdi na menu

Přátelsky: Baník Buškovice - SK Havran Kryry 3:2 (2:1)

article preview

Po minulém týdnu, kdy se domácí Baník Buškovice svého soupeře z SKP Kadaň nedočkal a přípravné utkání se tedy neodehrálo, se tentokrát nic podobného nestalo. Kryrští Havrani byli tedy dalším soupeřem v rámci přípravného období. Oba týmy se velmi dobře znají, vždyť hrají stejnou soutěž - okresní přebor. Domácí věděli, že je nečeká nic lehkého. Rukopis hostujícího trenéra Vobořila je na kryrském týmu jasný. Náročná presinková hra s rychlými kontry do obrany. Domácí tým pod vedením trenéra Trávníčka se obdobným stylem prezentuje poslední tři roky, takže nejvíce natěšení musela být především početná skupina fanoušků. O to větší zklamání na ně čekalo na hřišti, kde hra v úvodu prvního poločasu od obou týmů připomínala spíše, to proč se fotbal někdy nazývá kopaná. S přibývajícím časem se hráči začali více zklidňovat a hru zpřesňovat. Do vedení šel hostující tým, když využil okénko v obraně domácích. Ještě hůře však mohlo být pro domácí téměř po rozehrávce, když po další velké chybě obrany mohli kryrští skóre okamžitě navýšit. Brankář Šmída však ve spolupráci s Wernerem situaci na poslední chvíli uhasil. O chvíli později navíc dokázal hrdina předchozího okamžiku Patrik Werner skóre vyrovnat. Po krásné přihrávce patou od Milana Hrbíka přehodil brankáře a skóre bylo opět srovnané. Výborně hrající Hrbík navíc do poločasu vyrobil penaltu, když si dva kryrští hráči spletli roční období a pověsili na něj v pokutovém území jako na vánoční stromek. Verdikt rozhodčího Lesňáka byl jasný. Pokutový kop! K míči se postavil střelec vyrovnácí branky Werner a střelou do protipohybu brankáře poslal domácí do vedení. V druhém poločase přidal třetí buškovickou branku Jakub Umlauf, který si všiml špatného postavení hostujícího brankáře a střelou z dobrých 35 metrů jej přehodil. Hostující družstvo dostalo ještě jednu šanci ke vstřelení branky. Po chybě na středovém kruhu se zmocnili míče a z rychlého brejku snížili na rozdíl jedné branky. Více se však již v utkání nestalo a přátelské derby utkání skončilo výhrou Buškovic nad Kryry 3:2.